AKCE

Ajurvédský víkend pro ženy 

Kdy: 22. - 24. 4. 2022

Kde: Děčínský Sněžník

Zajímá vás ajurvéda a toužíte se dozvědět více? Na tomto víkendu vás do ní zasvětíme teoreticky i prakticky. Zjistíte více o ájurvédském vaření, masážích a zacvičíte si jógu.Vysvětlíme si základní principy tří dóš, tedy energetických charakteristik VÁTA, PITTA a KAPHA v našem těle. Ukážeme si, jaké potraviny a koření při přípravě jídel podle ajurvédy používat v jarním období. Ajurvéda obecně dává přednost vaření z čerstvých a jednoduchých surovin, vyhýbá se přílišné konzumaci syrové zeleniny, je důležité jíst v klidu a uvědomovat si, co jíme. Obecně je dobré vypozorovat, jaká strava nám dělá dobře a jaké se naše tělo chce spíše vyhnout. Tento styl vaření vychází z indické tradice, ale zjistíme, že principy se dají použít i na české potraviny. Celou dobu budeme propojovat teorii s praxí, tedy s vařením, jedením a sdílením, protože tak se vše nejlépe dostane pod kůži .

Vařením podle ajurvédy provede Tereza Juppová https://www.terezajuppova.cz/meditace-v-kuchyni/Jógou provede Vlaďka Procházková www.vladkyoga.comUbytováni budeme na Chaloupce Sněžník https://chaloupka-sneznik.cz/

Podrobnosti a přihlášky u Vlaďky do messengeru, nebo na e-mail vladka@vladkyoga.com nebo na mobil 733 166 108. 


Kundaliní jóga v Pasečnici

Kdy: 6. - 8. 5. 2022
Kde: Nová Pasečnice 21, 344 01 Pasečnice, Česká Republika


Jóga: Helena Šimicová

Vaření a meditace v kuchyni: Tereza Juppová

Srdečně zvu na jógový pobyt v příjemném prostředí na samotě u lesa v Pasečnici u Domažlic.

Začali bychom v pátek společnou lekcí cca v 16h, večeře a před spaním meditace nebo relaxace s tibetskými mísami. Ráno protažení a meditace, dlouhá snídaně, lekce jógy, oběd, siesta, odpolední lekce jógy nebo vycházka, večeře, meditace (nebo třeba tanec a nebo taky nic, podle vašich potřeb). Neděle v podobném rytmu, odjezd cca kolem 16h.Cena za pobyt: 3000 Kč (www.uhonesa-retreatcentre.com/cz). Rezervujte si místo platbou zálohy ve výši 1500 Kč do 22. 4. 2022! Číslo účtu zašlu po přihlášení na: simicova.h@seznam.cz.  Strava bude lehká, zdravá, veganská. 

Těšíme se na vás!