AKCE

KURZ CESTA ŠIBALA

Kdy: 12.1. - 9.3.2023 (čtvrtek 1x za 14 dní)

Čas: 18:00 - 20:30

Kde: Koterovská 41, Plzeň

Ráda bych vás pozvala na dlouhodobější kurz "Cesta Šibala", kde se budeme věnovat kreativnímu a imaginativnímu přístupu k našim myšlenkových a duševním pochodům.

Témata setkání:

  • Humor, kreativita, imaginace

jeden ze základních léčivých postojů je nebrat se vážně; povzbuzení netradičního myšlení, nové přístupy k řešení složitých situací

  • Hranice

překračování hranic nás samých a naopak střežení si našeho prostoru- Kdo jsem?
naše vnější prezentace (persona) a vnitřní prožívání - co můžu odložit a co naopak projevit, abych to byl/a více Já?

  • Práce se Stínem

prozkoumání odmítaných a potlačovaných stránek naší osobnosti, toho, co nám brání v osvobození

  • Smrt, konec a nový začátek

v každém konci se zároveň skrývá potenciál ke změně a něčemu novému

Všemi tématy nás bude provádět ARCHETYP TRICKSTERA/ŠPRÝMAŘE, který má za úkol nás popichovat k akci, dělat si z nás legraci, nabourává naše strnulé myšlení, ukazovat nové bláznivé možnosti a zároveň nás učí laskavosti k sobě samým.

Setkávat se budeme 1x za 14 dní od čtvrtka 12.1.2022 (celkem 5 setkání v délce 2 - 2,5 hodiny) v neměnné skupině. Budeme vedení šibala prozkoumávat v praxi skrze různé techniky (imaginativní, pohybové, NLP, různé typy her) a řekneme si vždycky něco víc k jeho archetypu.

Mezi setkáními budou mít účastníci "úkoly" na procvičování. Setkání budou hodně praktická a zážitková a k dispozici budou písemné materiály k tématům.

Cena celého kurzu: 3000,- Kč

Přihlášení je možné prostřednictvím emailu: tereza.juppova@gmail.com nebo na tel. 732 206 242, případně osobně nebo přes formulář dole. 

Místo v kurzu máte rezervováno po zaplacení zálohy 1000,- Kč na číslo účtu 2300209454 / 2010 (Fio banka). Do zprávy pro příjemce uveďte heslo "Cesta Šibala". Záloha je vratná při zrušení rezervace do 31.12.2022. Zbytek ceny bude doplacen při zahájení kurzu.

Místo konání: Koterovská 41, Plzeň

Pokud se chcete více dozvědět o archetypu Šibala, můžete se podívat na moji přednášku Archetyp Šprýmaře/Trickstera nebo si přečíst některé mé články:

Archetyp šibala 

Trickster jako průvodce z deprese: https://www.terezajuppova.cz/.../trickster-jako-pruvodce.../

Baubó jako ženský šibal: https://www.terezajuppova.cz/l/baubo-jako-zensky-sibal/

Heyoka - rituální klaun: https://www.terezajuppova.cz/l/heyoka-ritualni-klaun/

"Vždycky byl pro mě důležitý humor a mám ráda poťouchlé situace. Archetypu Šibala se už pár let věnuji a nepřestává mě fascinovat, jak se jeho působení objevuje v mnoha kulturách po celém světě a jak je důležitý pro život komunity. Zjistila jsem, že je léčivý i pro naše osobní životní směřování, protože nás nutí vystoupit ze zajetých kolejí, ale zároveň nás učí laskavosti k sobě i ostatním."

Tereza