Šibalský drak

28.03.2020

Předevčírem se mi podařilo po delší době vystrnadit děti i muže z domu. Pocítila jsem potřebu zklidnit mysl přehlcenou rutinní činností v posledních 14 dnech a rozhodla jsem se k meditaci za zvuku šamanského bubnu. 

Delší dobu jsem se nemohla soustředit, respektive vyhodit z hlavy každodenní myšlenky a plány. Po nějaké době se mi mysl začala vyprazdňovat. Myslela jsem, že si budu jen tak relaxovat, když ke mě přišla vize. V oblasti břicha se mi zjevil malý dráček, velký asi jako kočka a začal tančit a svíjet se v rytmu bubnu. Tančil a přitom se usmíval, ale ten úsměv byl takový trochu zlomyslný. Přesto jsem z něj necítila nic negativního a začala se usmívat. Nějakou dobu tančil a pitvořil se na mě a pak zase odešel.

Hned po meditaci jsem si začala zjišťovat informace, co by mohl dráček znamenat. Symbol velkého draka ochraňuje a dává sílu pro změnu, ovládá moudrost a rozhodnost, přináší štěstí. Tohle byl ale dráček malý a potměšilý. Částečně se mi spojil s baziliškem - bájným tvorem s hlavou kohouta a tělem ještěra, ten je však hodně negativní a nebylo to pořád ono.

V hlavě se mi pořád honil archetyp Šibala - postavy, která se objevuje v kulturách po celém světě a svými šprýmy, lehkou "zlomyslností", popichováním a obracením věcí naruby nás nutí vystoupit ze zajetých kolejí, povzbuzuje naši vitální energii, boří naše nabubřelé Ego. Každý dobrý král měl proto svého šaška, aby neusnul na vavřínech a nenechal se opít svou mocí, šašek mu vždycky připomínal, že věci mohou být i jinak, než jak je vidí král.

Ale drak a šibal? Věděla jsem, že v indiánské mytologii šibala symbolizuje Kojot. Zkoumala jsem tedy dál a zjistila jsem, že šibala také může zastupovat Zajíc, Opice nebo třeba Opeřený had - a ten už se šibalsky usmívajícímu dráčkovi docela podobá:-)

Každopádně současná situace je nějakým velkým Šibalem skvěle zařízená, jak píše David Richo v knize Synchronicita - Skrytá moc zvláštní série náhod:

"Šibalovy návštěvy sice můžeme vnímat jako pohromu, ale z dlouhodobého hlediska jsou darem."

Pokud se tedy nyní cítíte vyvedeni z míry, je to v pořádku, jste na cestě k lepšímu;-)

Použité zdroje: David Richo v knize Synchronicita - Skrytá moc zvláštní série náhod https://www.psychologiechaosu.cz/posvatna-draci-energie/