KURZ CESTA ŠIBALA

Nové termíny kurzu budou brzy zveřejněny - podzim 2023

Ráda bych vás pozvala na dlouhodobější kurz "Cesta Šibala", kde se budeme věnovat kreativnímu a imaginativnímu přístupu k našim myšlenkových a duševním pochodům.

Témata setkání:

  • Humor, kreativita, imaginace

jeden ze základních léčivých postojů je nebrat se vážně; povzbuzení netradičního myšlení, nové přístupy k řešení složitých situací

  • Hranice

překračování hranic nás samých a naopak střežení si našeho prostoru- Kdo jsem?
naše vnější prezentace (persona) a vnitřní prožívání - co můžu odložit a co naopak projevit, abych to byl/a více Já?

  • Práce se Stínem

prozkoumání odmítaných a potlačovaných stránek naší osobnosti, toho, co nám brání v osvobození

  • Smrt, konec a nový začátek

v každém konci se zároveň skrývá potenciál ke změně a něčemu novému

Všemi tématy nás bude provádět ARCHETYP TRICKSTERA/ŠPRÝMAŘE, který má za úkol nás popichovat k akci, dělat si z nás legraci, nabourává naše strnulé myšlení, ukazovat nové bláznivé možnosti a zároveň nás učí laskavosti k sobě samým.


Chcete se nejdříve dozvědět o archetypu šibala něco víc? Podívejte se na moji přednášku Archetyp šprýmaře/trickstera:

ZAUJALO VÁS TOHLE TÉMA? STAČÍ DOLE VYPLNIT FORMULÁŘ A PŘIHLÁSIT SE!

Setkávat se budeme 1x za 14 dní (celkem 5 setkání v délce 2 - 2,5 hodiny) v neměnné skupině. Budeme vedení šibala prozkoumávat v praxi skrze různé techniky (imaginativní, pohybové, NLP, různé typy her) a řekneme si vždycky něco víc k jeho archetypu.

Mezi setkáními budou mít účastníci "úkoly" na procvičování. Setkání budou hodně praktická a zážitková a k dispozici budou písemné materiály k tématům.

Detaily k ceně a průběhu konání budou brzy zveřejněny!

Pokud se chcete více dozvědět o archetypu Šibala, můžete se podívat na moji přednášku Archetyp Šprýmaře/Trickstera nebo si přečíst některé mé články:

Archetyp šibala

Trickster jako průvodce z deprese

Baubó jako ženský šibal

Heyoka - rituální klaun


Recenze z minulého kurzu:

"Líbilo se mi propojení antropologie, mýtů a legend o Šibalech z různých kultur a dob s dnešním pohledem na svět. Témata, které kurz obsahoval, měla hloubku a velký seberozvojový potenciál. Mě osobně velmi bavilo hledat Šibala v každodenních situacích a místo toho, aby mě některé situace naštvaly jako dřív, naučila jsem se vzít je s humorem a nechat to "Šibalovi".
To je to, co si z kurzu odnáším. Nebrat se tak vážně…Tereza je nekonečná studna vědomostí a úžasně dokáže vyprávět o legendách, bozích a bohyních s klidem a nadhledem. Děkuji Terez za kurz a těším se na další..." (Vendula) 

ZAUJAL VÁS KURZ? NENÍ NIC JEDNODUŠŠÍHO, NEŽ SE PŘIHLÁSIT! 

Vyplňte formulář, napište "Mám zájem o kurz Cesta šibala" a jste tam:-)