Blog

Slovo "posvátný" okolo sebe slýcháme, občas ho i sami užijeme, když chceme popsat něco speciálního nebo třeba nedotknutelného. Co ale ve skutečnosti znamená a proč bychom ho měli potřebovat?

Po letošním Novém roce jsem se začala scházet s partou lidí z celé republiky na on-line poradních kruzích. Jedná se o skupinové sdílení na určité téma, jen nesedíme spolu v kruhu, ale každý u své obrazovky, a nepodáváme si "mluvící předmět", ale každý má svůj. O poradních kruzích už jsem psala zde.

Minulý víkend vyšel v Hospodářských novinách článek o tom, že už jsou známy výsledky testů na víceletá gymnázia. A mnoho dětí mělo mimo jiné problém doplnit správně známá česká přísloví. Z těchto přehmatů vznikají překrásné nové věty, které rozhodně vykouzlí úsměv na tváři, jako třeba "Mezi slepými jednooký Kyklopem", "Zvyk je železná opona" nebo...

Hned na začátku se přiznám, že "aprílový" typ humoru moc nemusím. Nachytat někoho na něco, o čem si dotyčný v dobré míře myslí, že to tak skutečně je a pak si z něj dělat srandu, mi nepřijde příliš důstojné.