Blog

Hned na začátku se přiznám, že "aprílový" typ humoru moc nemusím. Nachytat někoho na něco, o čem si dotyčný v dobré míře myslí, že to tak skutečně je a pak si z něj dělat srandu, mi nepřijde příliš důstojné.

Všichni jsme přírodní bytosti, i když na to pod nánosem civilizace někdy zapomínáme. Nějakou dobu můžeme přebývat jen v budovách a přesouvat se automobilem, ale delší přerušení styku s přírodou a vystavování se umělému světlu a vzduchu prohnaného klimatizací nás může postupně oslabovat jak na těle, tak na duchu.

Ticho a samota

12.01.2021

O vánočních prázdninách mezi svátky se nám podařilo umístit děti k babičce. Manžel byl v práci a já jsem nikam nemusela. Tolik jsem se těšila. Ani ne na to, že nebudu muset nijak zvlášť vařit nebo uklízet, ale na to, že budu zase delší dobu SAMA, jen se sebou a v TICHU.

S koncem roku na nás přicházejí jednak "bilancovací" nálady a také máme potřebu si naplánovat rok příští. Novoroční předsevzetí - v novém roce budu výkonnější, hubenější, bohatší, budu spát víc/míň, budu více organizovaná/více se uvolním a budu spontánní.