O mně

Už od dětství mě bavilo vyprávět i poslouchat příběhy. Zajímalo mě a překvapovalo, jak lidé reagují v různých situacích. Tento zájem o člověka se u mě prohloubil při studiu sociální a kulturní antropologie, která mě pohltila a čerpán z nabytých vědomostí dodnes. Další velkou lekcí bylo více než desetileté působení v organizaci, kde jsem pracovala (a ještě částečně působím) jako odborný sociální poradce. Dodnes jsem vděčná za tu možnost poznat a mluvit s takovým množstvím lidí, kteří prožívají nejrůznější životní situace (od ztráty střechy nad hlavou přes dluhy po vážné rodinné problémy) a každý ke své situaci přistupuje jinak. 

Po narození dětí jsem se začala potýkat s úzkostmi a depresemi a nakonec jsem musela odbornou pomoc. Jako do té doby víceméně šťastná bytost jsem takový zvrat opravdu nečekala. Po nějakém čase jsem zjistila, že léky mi sice nedovolí se propadnout ke dnu, ale zároveň se můj život odehrává jaksi pod hladinou. Začala jsem se tedy zajímat o osobní rozvoj, četla jsem knihy, do života mi nenápadně vstoupila jóga a díky této kombinaci jsem se vyhoupla na povrch a následně jsem se dostala dál, než jsem byla kdykoliv předtím. 

Nyní při své práci mohu zúročit své zkušenosti z neziskové organizace, z vlastních duševních propadů i komplexního pohledu na člověka, který jsem získala při studiu. Inspiruji se jungiánskou psychologií a zajímá mě léčení duše pomocí příběhů. Baví mě vracet se ke kořenům, k naší základní podstatě, k přírodě.

Jsem vášnivou kuchařkou, už několik let připravuji pokrmy na různých ženských akcích a pobytech a občas pořádám speciální kurzy vaření. Z toho vyplynul můj speciální projekt Meditace v kuchyni. Odpočinkem i zdrojem poznání jsou pro mě knihy - čtu klasické detektivek i odborné články ve vědeckých časopisech, jsem schopná číst na všech možných i nemožných místech. Zbožňuji svou zahradu, která mi dovolí o ni pečovat a odměňuje mě záplavou zeleně a barevných květů. Mám dvě krásné děti a hodného muže, který je mi oporou a doplňuje má jídla skvělým nádobím.Vzdělání a kvalifikace

2021 - Facilitátor poradních kruhů (Natural Spirit, akreditace MŠMT)

2020 - Ženský koučink (certifikace AKOR)

2018 - Kouč osobního rozvoje I. a II. stupeň (certifikace AKOR a akreditace MŠMT)

2011 - 2014 Veřejná a sociální politika (Univerzita Karlova, Mgr.)

2003 - 2008 Sociální a kulturní antropologie (Západočeská univerzita v Plzni, Mgr.)


Výběr z dalších seminářů a kurzů:

 6/2022 - Trauma v dětství

12/2021 - Práce s klienty s nelátkovými závislostmi

 6/2021 - Základy psychopatologie 

 9/2020 - Psychosomatický přístup v pomáhajících profesích

 6/2018 - Rétorický workshop (Apolena Veldová)

10/2015 - Práce s emocemi v profesním vztahu

12/2012 - Uplatnění asertivity při jednání s klienty

05 - 09/2007 - Výcvik Práce s klientem podle Eganova modelu


15+ let praxe v práci s lidmi a poradenství


Rozhovor pro Klub Donna o poradních kruzích

Rozhovor pro podcast Tekutá krajina     

Přednáška Archetyp trickstera pro projekt Práce se sny