Zbavit se svého stínu? Není to třeba;-)

04.09.2021

Dneska jsem v časopise uviděla reklamu na nějaké laserové centrum. Píše se tam, že "ZBAVIT se chloupků, dát pryč tetování, odstranit vrásky..." je cesta ke ZMĚNĚ.

Přesně to odráží trend téhle doby: to ošklivé, nežádoucí odhodit, zbavit se toho, dát pryč, zakopat, schovat. Pak to nikdo (ani já) neuvidí a vše bude zalité sluncem...

  • Jak je to ale doopravdy? 

Chloupky si dejme tomu můžeme nechat odstranit. Pokud se ale SNAŽÍME být za každou cenu pozitivní, potlačujeme naše temné stránky, protože jsou ošklivé, nemáme se rádi, když nás přepadají blbé myšlenky, VRACÍ se nám to dřív nebo později všechno zpět jako BUMERANG.

  • No jo, ale co s tím?

V tradičních učeních se stínové i "pozitivní" vlastnosti a pocity staví na roveň a nabízejí techniky, jak s nimi pracovat. V západním světe důležitost práce se Stínem zdůrazňuje švýcarský psychoterapeut Carl Gustav Jung (zakladatel analytické psychologie). Techniky vycházející z tibetského učení (hlavně ze spirituální praxe "chöd") přiblížila modernímu světu Lama Tsultrim Allione ve své knize Pečujte o své démony. 

Základem práce se Stínem, Démony, potlačenými částmi našeho já je:

  • POZNÁNÍ našich temných stránek
  • PROZKOUMÁNÍ jejich podstaty
  • PŘIJETÍ jako součásti našeho života

Tím, že Stíny pojmenujeme, "popovídáme si s nimi" a laskavě je přijmeme do života, ztratí nad námi svou moc a často se zcela rozplynou...

CHCETE své stínové stránky prozkoumat a naučit se s nimi pracovat?

Objednejte se na konzultaci, provedu vás krajinou vašich Stínů.