Blog

Když se ocitneme v náročné životní situaci, mohou nás okolnosti zcela ochromit, upadáme do depresí a úzkostí a neumíme si s těmito stavy poradit. Zároveň si říkáme, že je s námi něco špatně, že se takhle cítíme, že by to tak nemělo být a snažíme se proti temnotě bojovat, nepřipustit si ji.

Když odmítáme a potlačujeme naše "špatné", temné a stínové stránky, máme tendenci si naopak idealizovat ty, o kterých si myslíme, že jsou "správné" a světlé. A taky máme někdy potřebu kritizovat druhé kvůli tomu, že nejsou jako my.

Základní hudební nástroje jako bubny, chřestidla a jednoduché dechové nástroje (flétny koncovky, fujary, didgeridoo) provázejí lidstvo už od doby kamenné a vyskytují se v různých podobách po celém světě. K provozování hudby na těchto nástrojích nepotřebujete noty a hudební vzdělání, jejich zvuk je jednoduchý, rytmický, transovní.

Chůva/bohyně Baubó se vyskytuje v řeckém mýtu o bohyni Deméter a její dceři Persefoné. Zmínky o této postavě najdete třeba v knize Clarissy Pinkoly Estés - "Ženy, které běhaly s vlky", píše o ní Regena Thomashauer v knize "Kund*čka - Návrat k sobě" a vyskytuje se i "Řeckých mýtech" od Roberta Gravese. Naopak Eduard Petiška tuto postavu ve svých...